Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Райкконен здобув перемогу на Гран-прі США, Хемілтон фінішував третім

Опубликованно 26.10.2018 22:02

Британець Льюїс Хемілтон поки ще не чемпіон 2018 року – такий головний підсумок Гран-прі США Формули-1.

Хемілтон стартував першим і мав усі шанси достроково забезпечити собі чемпіонство, для чого йому потрібно було виграти у Феттеля 8 очок.

Але Хемілтон не зовсім вдало стартував, пропустивши вперед себе Райкконена, який стартував другим. Взагалі, перше коло виявився дуже сумбурним з великою кількістю контактів. В результаті Грожан і Алонсо зійшли, а Феттеля розвернуло в боротьбі з Ріккардо і він опустився на 14-е місце.

Наступним ключовим моментом гонки стала поломка боліда Ріккардо, з-за чого ввели режим віртуального автомобіля безпеки. Хемілтон швидко зробив піт-стоп і виїхав третім позаду Боттаса, потім обійшов Валттері і на свіжих шинах швидко кинувся в погоню за Райкконеном.

Далі все складалося спокійно – лідери без пригод змінили гуму по разу, Хемілтону довелося заїхати другий раз. За 16 кіл до фінішу склалася наступна картина – Райкконен перший, Ферстаппен в 4 секундах від нього, Хемілтон після другого піт-стопа виграв на пристойній відстані за лідерами, але у нього була свіжа гума.

Пройшло кілька хвилин і 10 кіл до кінця гонки Кімі випереджав Ферстаппена вже на 1,2 секунди, а Макс був попереду Хемілтона лише на 1 секунду. Ось тут то і почалося напруга. А за трійкою лідерів, в якості бонусу, Феттель підібрався до Боттасу.

Лідери напружено їхали один за одним і ніхто не наважувався на атаку. За півтора кола до кінця Хемілтон все ж пішов на обгін, але Ферстаппена не пройшов ще і допустив невелику помилку.

В цей же момент Феттель атакував Боттаса і пройшов його, піднявшись на четверте місце.

У підсумку Кімі Райкконен сенсаційно виграв Гран-прі США, здобувши свою першу з 2013 року перемогу.

Хемілтон фінішував третім, а Феттельм четвертим, тому британець виграв лише три очки і Феттель математичні шанси на чемпіонство зберігає.